×

memo id چیست ؟

یادداشت ها چیست؟

یادداشت یک پیام است که همراه با یک معامله است. یادداشت ها به شما امکان برقراری ارتباط با پیام را می دهند. بعضی اوقات یادداشت ها بسیار مهم هستند

این ویژگی Stellar به کاربران امکان می دهد تا در دفتر جهانی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کیف پول Blockchain.com از دو نوع یادداشت پشتیبانی می کند:

متن (برای ارسال پیام حداکثر 28 بایت با معامله خود)

شناسه یادداشت (برای اینکه طرف گیرنده بتواند طرف ارسال کننده را شناسایی کند)


هدف یادداشت

یادداشت ها امکان آنچه را که می توان بر روی ستاره ایجاد کرد ، گسترش می دهد. آنها می توانند ناشناس بودن نسبی را فعال کنند ، اقدامات ثانویه خاص پس از پرداخت را تحریک کنند و عملیات را برای کاربران و مشاغل یکسان انجام دهند.
یادداشت ها برای ارسال معامله لازم نیستند ، مگر اینکه به طور خاص توسط گیرنده ذکر شود (یعنی بیشتر صرافی ها).

چرا باید با معامله خود یک یادداشت درج کنم؟

صرافی ها اغلب به کاربران نیاز دارند تا یادداشت هایی را با سپرده های خود درج کنند. دلیل این امر این است که مبادلات معمولاً فقط از یک یا چند حساب برای دریافت سپرده استفاده می کنند و به یک روش برای تمایز سپرده یک کاربر از دیگری نیاز دارند. نداشتن یادداشت در چنین مواردی ممکن است باعث از دست رفتن بودجه شود و همچنین صرافی ها باید معاملات را در هر حساب مربوط به مبادله آنها نظارت کنند. اگر آنها برای هر دارنده حساب روی سیستم عامل خود یک حساب ستاره داشته باشند ، این باعث افزایش هزینه ها و حداقل مانده آنها می شود که به نوبه خود هزینه های آنها و حداقل مانده ها را برای کاربران افزایش می دهد. با استفاده از یک یا چند حساب و متفاوت کردن مانده حساب کاربر بر اساس یادداشتهای منحصر به فرد ، مبادلات می توانند هزینه ها و حداقل مانده را کاهش دهند. اگر در حال ارسال بودجه به خارج از کیف پول Blockchain.com هستید ، حتماً بررسی کنید که آیا مبادله به شما نیاز دارد تا یک یادداشت را وارد کنید. در این صورت ، مبادله آن را تأمین می کند. فراموش کردن شامل یک یادداشت صحیح در انتقال به صرافی ها می تواند منجر به از بین رفتن حساب شما شود. مراقب باش!

چگونه می توانم یک یادداشت را درج کنم؟

وقتی می خواهید  XLM ارسال کنید ، در صفحه ارسال گزینه ای وجود دارد که یک یادداشت را شامل شود. اطمینان حاصل کنید که کدام نوع یادداشت را ارسال می کنید (متن یا شناسه). پس از پخش معامله خود ، می توانید تمام جزئیات (از جمله یادداشت خود) را در تاریخ معامله ستاره ای خود مشاهده کنید.


ارسال XLM

کیف پول Blockchain.com به شما امکان می دهد تا با XLM ارتباط برقرار کنید. درباره نحوه ارسال XLM کنجکاو هستید؟ برای شروع کار ، مراحل زیر را دنبال کنید.
از منوی کشویی ارز بر روی  Send کلیک کرده و  Stellar را انتخاب کنید
در قسمت To ، آدرس XLM گیرنده را بچسبانید یا کد QR گیرنده را اسکن کنید. لطفاً توجه داشته باشید: شما قادر نخواهید بود کل تراز XLM خود را ارسال کنید. حداقل مانده حساب باید همیشه در آدرس ستاره خود نگه داشته شود
مبلغ مورد نظر برای ارسال را وارد کنید
پس از آماده شدن برای ارسال ، روی ادامه کلیک کنید تا جزئیات معامله را مرور کنید.
پس از تأیید جزئیات معامله خود ، برای ارسال وجه بر روی  Send Stellar کلیک کنید . اگر تصمیم به ارسال ندارید ، روی علامت ضربدر در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید تا پنجره بسته شود. برای تغییر جزئیات معاملات خود ، مانند آدرس گیرنده یا مبلغ ، بازگشت را انتخاب کنید تا به مرحله قبل بازگردید
برای نظارت بر هرگونه معاملات XLM ورودی و خروجی ، از تب Stellar در ناوبری سمت چپ کیف پول خود بازدید کنید.

(ID Memory Stellar XLM) چیست؟

معمولاً از یک Memo ID برای پیوند یک معامله با یک فرستنده خاص استفاده می شود تا گیرنده بتواند مشخص کند که معامله متعلق به کدام یک است. به عنوان مثال ، یک Exchange ممکن است یک ID Memo را که کاربر هنگام استفاده از سپرده از آن استفاده می کند نیاز داشته باشد و ارائه دهد.
اگرچه در بیشتر موارد ، شناسه یادداشت لازم نیست و اگر به سادگی بین کیف پول منتقل شود و مبادله ای نداشته باشد ، اختیاری است.
Memo ID را می توان در صفحه Slide to تأیید کرد که در آن صفحه می توانید به سادگی روی Memo ID روی صفحه یا از 3 نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

چگونه می توان XLM Memo Id را دریافت کرد؟

علاوه بر یک آدرس معمولی ، برخی دارایی ها ممکن است به مشخص شدن شناسه خاص مانند برچسب مقصد ، شناسه یادداشت ، پیام یا شناسه پرداخت نیز نیاز داشته باشند تا هنگام ارسال مشخص شوند. در ادامه نحوه استفاده صحیح از آنها را توضیح می دهیم
اگر وجهی به کیف پول اتمی بدهید ، به برچسب مقصد ، شناسه یادداشت ، پیام یا شناسه پرداخت نیاز ندارید . کیف پول اتمی یک آدرس منحصر به فرد برای هر کاربر ایجاد می کند. اگر XRP، XLM، EOS، BNB، KIN، XEM یا XMR را برای مبادله از کیف پول اتمی ارسال می کنید – سپس باید برچسب مقصد ، Memo ID ، پیام یا شناسه پرداخت را مشخص کنید.


دارایی های زیر از این شناسه ها استفاده می کنند:

  • XRP از برچسب مقصد استفاده می کند
  • XLM ، EOS ، BNB و KIN از Memo ID استفاده می کنند
  • XEM از پیام استفاده می کند
 • XMR از شناسه پرداخت استفاده می کند

همه آنها به همان هدف خدمت می کنند – شناسایی تراکنش ها به منظور واریز درست وجوه. صرافی های متمرکز بزرگ از همان آدرس سکه برای بسیاری از کاربران استفاده می کنند. این به ویژه در مورد سکه هایی مانند XRP و XLM که برای فعال سازی آدرس نیاز به سپرده دارند صادق است.  داشتن یک آدرس فعال برای بسیاری از کاربران از نظر اقتصادی سودمند است. شناسه یادداشت و شناسه های مشابه استفاده می شود برای تعیین اینکه یک معامله داده شده باید به چه حساب اختصاص داده شود و به آن اعتبار داده شود.
برچسب مقصد ، Memo ID ، پیام یا شناسه پرداخت معمولاً مانند شماره XRP ، XLM ترکیبی از حروف و اعداد (EOS) به نظر می رسد.
از کجا می توانید برچسب مقصد ، Memo یا پیام را در کیف پول وارد کنید.


اگر شما این دارایی های خاص (همانطور که در بالا گفته شد XRP، XLM، EOS، BNB، KIN، XEM. XMR) را برای مبادله ارسال می کنید ، تعیین برچسب مقصد / یادداشت / پیام بسیار مهم است. در غیر این صورت ، معامله شما از بین می رود. برای وارد کردن این شناسه ها ، کافی است دارایی را از لیست انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در صورت لزوم ، زمینه برای یادداشت / تگ مقصد / پیام وجود خواهد داشت.  بیایید با XRP یک مثال بزنیم.
کیف پول را باز کنید و XRP را جستجو کنید.
برای باز کردن صفحه ارسال کننده روی دارایی کلیک کنید.
در آنجا می توانید فیلدی را برای مشخص کردن برچسب مقصد پیدا کنید.


آدرس ، برچسب مقصد ، مقدار ارسال را وارد کنید و روی ارسال کلیک کنید. وجه شما پس از آن به درستی واریز می شود.
آیا در صورت سپردن به کیف پول اتمی آیا باید Tag Destination ، Memo یا پیام را مشخص کنم؟
پاسخ کوتاه این است – نه ، لازم نیست برای واریز وجه به کیف پول اتمی ، برچسب مقصد ، یادداشت یا پیام را وارد کنید.
کیف پول اتمی یک آدرس منحصر به فرد را به صورت جداگانه برای هر کاربر ایجاد می کند. در صورت سپردن به کیف پول اتمی ، لازم نیست اطلاعات دیگری را به جز آدرس مشخص کنید. اگر هنوز نیاز به تعیین تگ دارید ، کافی است 9 عدد تصادفی را وارد کنید. وجوه شما هنوز به درستی به آدرس کیف پول اتمی شما ارسال می شود.  اما مراقب باشید اگر برای جابجایی از Wallet Atomic ارسال می کنید ، این برچسب ها بسیار مهم هستند. اگر برچسب مقصد ، یادداشت یا پیام را مشخص نکنید ، بودجه شما از بین می رود.

تاریخ انتشار : آگوست 28, 2020
https://fundachain.com/?p=2870 : لینک کوتاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه

 1. سپیده گفت:

  ممنون کاربردی بود

  1. نوترونکس گفت:

   خیلیم عالی 🌸

برای مطالعه بیشتر

فانداچین

تحلیل مارکت کریپتو – آپدیت 26 فوریه 2022

فانداچین

تحلیل تکنیکال مارکت کریپتو – 14 فوریه 2022

در این ویدیو به بررسی چارت بیت کوین ، اتریوم ، توتال و توتال 2، […]

فانداچین

آپدیت مارکت کریپتو – 9 ژانویه 2022

در این ویدیو به بررسی چارت بیت کوین ، اتریوم ، توتال ، بیت کوین […]