×

معرفی انواع تحلیل در بازار ارزهای دیجیتال

معرفی انواع تحلیل در بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل بازار به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تشخیص دهند چه زمان سرمایه‌شان را وارد بازار کنند و چه زمان از بازار خارج کنند. بازارهای ارزهای دیجیتال شباهت‌ها و در عین حال تفاوت‌هایی با سایر بازارها دارد. یادگیری تحلیل بازار ارزهای دیجیتال بدون شک به رشد سرمایه شما در این بازار کمک خواهد کرد.

تحلیل قیمت‌ به روش‌های مختلف ، روشی است تا سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بتوانند ، قیمت یک متغیر مالی به عنوان نمونه ارز دیجیتال را پیش‌بینی کرده و بر اساس این پیش‌بینی معامله کنند.

دو روش اصلی برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری و برای تحلیل بازارهای مالی وجود دارد 

  • تجزیه و تحلیل بنیادی ( فاندامنتال ) : شامل تجزیه و تحلیل صورتهای مالی یک شرکت برای تعیین ارزش منصفانه تجارت است
  • تجزیه و تحلیل فنی (تکنیکال یا نموداری ) : تلاش می کند با جستجوی الگوهای و روندهای لازم برای تعیین حرکات قیمت آینده ، احساس بازار را در پشت گرایش قیمت ها درک کند.

قیمت دارایی منعکس کننده کل دانش کلیه شرکت کنندگان در بازار است. تجزیه و تحلیل ، دیدگاه ها و اقدامات آنها.

تحلیل بنیادی چیست؟

تحلیل بنیادی روشی است که توسط سرمایه گذاران و معامله گران برای تلاش برای تعیین ارزش ذاتی دارایی ها یا مشاغل استفاده می شود. برای ارزیابی دقیق این موارد ، آنها با دقت فاکتورهای داخلی و خارجی برای تعیین اینکه آیا دارایی یا تجارت مورد نظر ارزش افزوده یا کم ارزش آن را ارزیابی کرده است. مطالعه می کنند نتیجه گیری آنها می تواند به تدوین بهتر استراتژی کمک کند که احتمالاً بازده خوبی داشته باشد.
به عنوان مثال ، اگر به یک شرکت علاقه مند شدید ، ابتدا می توانید چیزهایی مانند درآمد شرکت ، ترازنامه ، صورتهای مالی و گردش پول را مطالعه کنید تا احساس سلامتی مالی آن را بدست آورید. شما ممکن است سازمان را بزرگنمایی کنید تا به بازار یا صنعتی که در آن فعالیت دارد نگاه کنید. رقبا چه کسانی هستند؟ چه جمعیتی این شرکت را هدف قرار داده است؟ آیا درحال گسترش است؟ شما می توانید حتی بیشتر به بزرگنمایی توجه کنید تا ملاحظات اقتصادی مانند نرخ بهره و تورم را در نظر بگیرید  ، فقط چند عامل را ذکر کنید.
موارد بالا همان چیزی است که به عنوان یک  رویکرد از پایین به بالا شناخته می شود: شما با شرکتی که به آن علاقه مند هستید شروع می کنید و راه خود را برای درک جایگاه آن در اقتصاد وسیع تر آغاز می کنید. اما شما می توانید به همان اندازه یک  رویکرد از بالا به پایین را اتخاذ کنید ، جایی که با بررسی اول تصویر بزرگتر ، گزینه های خود را محدود می کنید.
هدف نهایی با این نوع تجزیه و تحلیل تولید یک قیمت سهم مورد انتظار و مقایسه آن با قیمت فعلی است. اگر این تعداد بالاتر از قیمت فعلی باشد ، ممکن است نتیجه بگیرید که کم ارزش است. اگر پایین تر از قیمت بازار باشد ، می توانید فرض کنید که اینک در حال حاضر بیش از حد ارزیابی شده است. با داشتن اطلاعات حاصل از تجزیه و تحلیل خود ، می توانید درباره خرید یا فروش سهام آن شرکت خاص تصمیم گیری آگاهانه بگیرید.

تجزیه و تحلیل فنی چیست ؟

تجزیه و تحلیل فنی مطالعه روندهای آماری است که از داده های قیمت و حجم تاریخی جمع آوری شده است تا فرصت های تجاری را مشخص کند. تحلیلگران فنی برای ارزیابی قدرت و ضعف یک دارایی ، الگوهای حرکات قیمت ، سیگنال معاملاتی و سایر ابزارهای تحلیلی را رعایت می کنند.
تجزیه و تحلیل فنی را می توان در مورد هرگونه امنیت با داده های معاملات تاریخی مانند کریپتوکارنسی ، فارکس ، کالاها و سهام ها استفاده کرد.

چرا آنالیز فنی کار می کند؟

نمودار قیمت ها و حجم ، کلیه تصمیمات گذشته اتخاذ شده توسط فعالان بازار (خرید و فروش) است. این اطلاعات به نوبه خود بر تصمیمات شرکت کننده آینده از دو طریق تأثیر می گذارد

روانشناختی : آنچه در گذشته انجام دادید ، بر نحوه نزدیک شدن به موقعیت های آینده تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، بسیاری از معامله گران تمایل دارند که روی قیمت قیمتی که یک دارایی خریداری کرده اند تمرکز کنند و اگر کاهش یابد ، می خواهند وقتی دوباره به بازار برسد ، حتی بفروشند.

بازتابنده : برخی از معامله گران روندها و الگوهای نمودارهای معمول را تشخیص می دهند و طبق آن عمل می کنند (خرید یا فروش). اگر تعداد کافی از شرکت کنندگان از همان استراتژی پیروی کنند ، انتظار می رود که این الگوهای نمودار نتیجه مورد انتظار را دنبال کنند و احتمالاً این روند با حضور بیشتر و بیشتر شرکت کنندگان در این روند پایدار خواهد بود.

تحلیل فاندامنتال (Fundamental Analysis) بر اساس شرایط و زیر بنای اقتصادی است در حالیکه تحلیل تکنیکال (Technical Analysis) از قیمت های گذشته برای پیش بینی حرکات آینده قیمت استفاده می کند. از آنجایی که تحلیل تکنیکال اولین رویه تحلیل نمودار قیمتی است (وقتی به نمودار نگاه می کنید اول قیمت دیده می شود سپس اثرات ناشی از فاندامنتال) یک تردید روز افزون در مورد اینکه کدام روش تحلیلی موفق تر است وجود دارد. تریدرهای کوتاه مدت استفاده از تحلیل تکنیکال را ترجیح می دهند، تریدرهای میان مدت استفاده از فاندامنتال را مبنای کار خود قرار می دهند.
بهترین روش ترکیبی از دو روش تکنیکال و فاندامنتال است. گاهی بهترین تحلیل های تکنیکال به علت عدم توجه به اخبار فاندامنتال شکست می خورند و همین طور برای تکنیکال این موضوع صادق است؛ بنابراین برای معامله بر اساس تحلیل تکنیکال هم لازم است که از اخبار فاندامنتال اطلاع حاصل شود.

تاریخ انتشار : جولای 8, 2020
https://fundachain.com/?p=2676 : لینک کوتاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مطالعه بیشتر

فانداچین

تحلیل مارکت کریپتو – آپدیت 26 فوریه 2022

فانداچین

تحلیل تکنیکال مارکت کریپتو – 14 فوریه 2022

در این ویدیو به بررسی چارت بیت کوین ، اتریوم ، توتال و توتال 2، […]

فانداچین

آپدیت مارکت کریپتو – 9 ژانویه 2022

در این ویدیو به بررسی چارت بیت کوین ، اتریوم ، توتال ، بیت کوین […]