×

برترین ارز های دیجیتال

برترین ارز های دیجیتال

در سال ۲۰۲۰ روی کدام ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم؟ این سوالی است که پاسخ یکسانی ندارد و طبق قاعده اصلی سرمایه‌گذاری، هر کس باید خودش تحقیقات لازم را انجام دهد و به یک تصمیم نهایی برسد.

1 – بیت کوین (BTC)


 • قیمت در زمان نگارش مطلب: 9,464.47 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: ۱

توضیحات : در آگوست سال ۲۰۰۸، نام دامین bitcoin.org ثبت شد. در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ نیز مقاله‌ای با نام «بیت کوین : یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» به چاپ رسید. این مقاله توسط «Satoshi Nakamoto» مخترع بیت کوین نوشته شده بود. تا به امروز، هیچ کس نمی‌داند این شخص یا افراد چه کسانی هستند. در این مقاله روشی جهت استفاده از یک شبکه همتا به همتا برای تراکنش‌های الکترونیکی بدون «تکیه بر اعتماد» مطرح شده بود. درنهایت در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹، شبکه بیت کوین به وجود آمد. میزان سرمایه بازار این بهترین ارز دیجیتال در حال حاضر حدوداً 174,177,824,988 دلار محاسبه شده که در میان سایر کریپتوکارنسی‌های اصلی رتبه‌ اول را کسب کرده است.

2 – اتریوم (ETH)


 • قیمت در زمان نگارش مطلب: 237.83 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: 2

توضیحات : «اتریوم» توسط «Vitalik Buterin» در تاریخ ۳۰ جولای سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد. او یک محقق و برنامه ‌نویس در مجله Bitcoin بود و در سال ۲۰۱۳ «وایت پیپر» توصیف ارز دیجیتال اتریوم را منتشر کرد. Buterin پیشنهاد کرده بود که بیت کوین به یک زبان برنامه‌نویسی نیاز دارد. او تصمیم گرفت تا پلتفرمی جدید را با یک زبان برنامه‌نویسی کلی‌تر ایجاد کند. این توسعه از طریق یک قرارداد آنلاین بین ماه‌های جولای و آگوست سال ۲۰۱۴ تامین مالی شد و این سیستم با ۱۱٫۹ میلیون کوین (حدود ۱۳٪ از عرضه کل در گردش) در معرض معامله‌ عمومی قرار گرفت. پس از فروپاشی پروژه DAO در سال ۲۰۱۶، اتریوم به دو بلاک چین تقسیم شد که ورژن جدید آن تبدیل به اتریوم و بلاک چین اصلی با نام «اتریوم کلاسیک» به کار خود ادامه داد. میزان سرمایه‌ بازار اتریوم به‌عنوان یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال در حال حاضر تقریباً 26,477,259,911 دلار است. بنابراین در رتبه‌ دوم بهترین ارزهای دیجیتال، قرار می‌گیرد.

3 – تتر (Tether)


 • قیمت در زمان نگارش مطلب: 1.00 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: 3

توضیحات :تتر اولین بار توسط رئال کوین در جولای سال 2014 راه اندازی شد و در ماه نوامبر توسط شرکت تتر، شرکت مسئول نگهداری ارز ذخیره شده به عنوان پشتوانه، نام گذاری جدید شد. مبادلات این ارز در فوریه 2015 آغاز شد. USDT پر استفاده ترین توکن تتر است. ارزش تتر معادل و متصل به دلار، ارز رسمی جهان است. 1 USDT دقیقا برابر با 1 دلار(USD) و نه یک سنت بیشتر یا کمتر است. USDT اساسا یک دلار رمزنگاری (حداقل از نظر ارزش) است.

4 – ریپل (XRP)


 • قیمت در زمان نگارش مطلب: 0.192994 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: 4

توضیحات : ارز دیجیتال «ریپل» توسط شرکت «Ripple» به‌عنوان یک سیستم (RTGS, real-time gross settlement system) توسعه یافت که همچنین به آن «پروتکل تراکنش ریپل» (RTXP) یا همان «پروتکل ریپل» گفته می‌شود. پیدایش این ارز به سال ۲۰۰۴ برمی‌گردد، زمانی که یک توسعه‌دهنده وب به نام «Ryan Fugger» ایده ایجاد یک سیستم پولی غیرمتمرکز را داشت که بتواند به‌طور موثر به افراد امکان ایجاد پول شخصی خودشان را بدهد. RipplePay.com در سال ۲۰۰۵ جهت ارائه یک سیستم پرداخت ایمن برای اعضای یک جامعه آنلاین از طریق شبکه‌ای جهانی راه‌اندازی شد. «Jed McCaleb» در سال ۲۰۱۱ یک سیستم ارز دیجیتال را راه اندازی کرد که در آن معاملات از طریق اجماع میان اعضای شبکه – به‌جای فرآیند ماینینگ مورد استفاده در بیت کوین – تائید می‌شدند. این نسخه جدید از سیستم ریپل برای حذف مبادلات متمرکز بیت کوین طراحی شد. یکی از مزیت‌های این سیستم، مصرف کمتر برق نسبت به بیت کوین بود. علاوه بر این در این سیستم تراکنش‌ها بسیار سریع‌تر انجام می‌شدند. در سال ۲۰۱۲، ریپل به‌عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال، به‌منظور تسهیل امنیت و فوریت معاملات جهانی با استفاده از توکن‌ها راه‌اندازی شد. سرمایه کنونی بازار این کریپتوکارنسی در حدود 8,513,522,412 دلار است و رتبه‌ چهارم را به خود اختصاص داده است.

5 – بیت کوین کش (BCH)


 • قیمت در زمان نگارش مطلب: 240.67 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: 5

توضیحات : ارز محبوب بعدی در فهرست بهترین ارزهای دیجیتال ، «ارز بیت کوین کش» است که با ایده‌ ایجاد بیت کوینی عملی‌تر برای پرداخت‌های کوچک و روزمره به وجود آمد. در تاریخ می ۲۰۱۷، پرداخت‌های بیت کوین در حدود چهار روز طول می‌کشید، مگر اینکه هزینه آن پرداخت می‌شد و درنتیجه برای معاملات کوچک زمان نسبتا زیادی به‌حساب می‌آمد. درنهایت تغییر در کدها پیاده‌سازی شد و بیت کوین کش در تاریخ اول آگوست ۲۰۱۷ به وجود آمد. این کریپتوکارنسی در حال حاضر سرمایه بازاری در حدود 4,436,511,434 دلار را از آن خود کرده است.

6 – بیت کوین (SV (BSV


 • قیمت در زمان نگارش مطلب: 182.92 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: 6

توضیحات : بیت کوین (SV (Satoshi Vision همان بیت کوین اصلی است که توسط شرکت nChain طراحی شده است. این ارز دیجیتال که در تاریخ ۱۶ آگوست سال ۲۰۱۸ منتشر شد، پروتکل اصلی بیت کوین را بازیابی می‌کند، آن را ثابت نگه می‌دارد و مقیاس گسترده‌ای را ارائه می‌دهد. وایت پیپر اصلی بیت کوین، در وب‌سایت بیت کوین SV به‌عنوان سند اصلی این پروژه ذکر شده است. با وجود آن که قیمت بیت کوین SV پر نوسان است، اما این ارز دیجیتال از نظر میزان سرمایه در بازار، خیلی زود به یکی از ۱۰ کریپتوکارنسی برتر تبدیل شد. در حال حاضر این ارز دیجیتال در اکثر صرافی‌های اصلی معامله می‌شود. سرمایه بازار این کریپتوکارنسی اکنون در حدود 3,371,579,763 دلار است.

7 – لایت کوین (LTC)


 • قیمت در زمان نگارش مطلب: 44.93 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: 7

توضیحات : ارز دیجیتال «لایت کوین» در اکتبر سال ۲۰۱۱ توسط «Charlie Lee» کارمند سابق گوگل منتشر شد. این کریپتوکارنسی در واقع شاخه‌ای از بیت کوین بود که در مواردی مانند زمان تولید بلاکی کوچک‌تر، افزایش حداکثر تعداد کوین‌ها و یک الگوریتم مبتنی بر اسکریپ تفاوت‌هایی را ارائه می‌کرد. اکنون لایت کوین به‌عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال، سرمایه بازاری در حدود 2,917,524,131 دلار دارد.

8 – بایننس کوین (BCH)


 • قیمت در زمان نگارش مطلب: 16.61 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: 8

توضیحات : «بایننس کوین» یک ارز رمزنگاری‌ شده در پلتفرم بایننس است که در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد. قیمت انتشار این ارز ۱ اتریوم برای ۲,۷۰۰ BNB یا ۱ بیت کوین برای ۲۰,۰۰۰ BNB بود. این ارز تنها برای تبادل ارزهای رمزنگاری‌ شده باهم طراحی شده است و امکان مبادله آن با ارزهای رایج وجود ندارد. BNB موارد استفاده چندگانه‌ای دارد، اما در اکوسیستم صرافی Binance از آن به‌عنوان یک توکن استفاده می‌شود که به کاربران این امکان را می‌دهد تا هنگام پرداخت هزینه‌های معاملاتی خود تخفیف دریافت کنند. در حال حاضر سرمایه بازار این ارز دیجیتال در حدود 2,583,773,265 دلار است.

9 – ای او اس (EOS)


 • قیمت در زمان نگارش مطلب: 2.60 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: 9

توضیحات : پلت فرم «EOS.IO» توسط یک شرکت خصوصی توسعه داده شده است. این پلت فرم در تاریخ ۲ ژوئن سال ۲۰۱۸ به‌ عنوان نرم‌افزاری با منبع باز (open-source) منتشر و یک میلیارد توکن آن روی بلاک چین اتریوم توسط block.one توزیع شد. EOS به‌عنوان یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال، بر اساس «وایت پیپر» منتشر شده است. سرمایه بازار این ارز دیجیتال تقریبا برابر با 2,430,227,766 دلار است.

10 – کاردانو (Cardano)


 • قیمت در زمان نگارش مطلب : 0.078945 دلار
 • رتبه برحسب ارزش بازار در زمان نگارش مطلب: 10

توضیحات : کاردانو اولین پروژه مبتنی بر بلاک چین است که با فلسفه علمی و تحقیقات دانشمندان طراحی شده است. کار بر روی این پروژه از سال ۲۰۱۵ آغاز شد و ارز دیجیتال کاردانو (Ada) در دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۹۶) به صرافی‌ها عرضه شد. همانطور که اشاره شد، مانند اتریوم، با استفاده از کاردانو و امکان ایجاد قراردادهای هوشمند، می‌توان روی این بلاک چین برنامه‌های غیرمتمرکز ساخت؛ برنامه‌هایی که هیچ‌کس نمی‌تواند آنها را متوقف کند. تیم کاردانو هر دو نیاز کاربر و تنظیم‌کننده مقررات را در نظر گرفته است. آنها تلاش می‌کنند تا بین موارد قانونی و حریم خصوصی کاربران ‌تعادل برقرار کنند. به دلیل اینکه بیشتر توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران اولیه این پروژه، ژاپنی هستند و شباهت‌های زیادی با اتریوم دارد، به کاردانو «اتریوم ژاپنی» هم می‌گویند. سرمایه بازار این ارز دیجیتال تقریبا برابر با 2,046,824,232 دلار است

تاریخ انتشار : ژوئن 13, 2020
https://fundachain.com/?p=2634 : لینک کوتاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مطالعه بیشتر

فانداچین

تحلیل مارکت کریپتو – آپدیت 26 فوریه 2022

فانداچین

تحلیل تکنیکال مارکت کریپتو – 14 فوریه 2022

در این ویدیو به بررسی چارت بیت کوین ، اتریوم ، توتال و توتال 2، […]

فانداچین

آپدیت مارکت کریپتو – 9 ژانویه 2022

در این ویدیو به بررسی چارت بیت کوین ، اتریوم ، توتال ، بیت کوین […]